Ranking suszarek z zimnym nawiewem

Naturalne suszenie włosów, naturalne ich wysychanie, choć wydaje się najlepszym sposobem, nie zawsze zjednuje sobie zwolenniczki. Nie należy się temu dziwić – nie zawsze dysponujemy odpowiednio dużą ilością czasu (tak, tak, zaraz trzeba wyjść do pracy lub spieszymy się po wyjściu z basenu), nie każdemu odpowiada chodzenie z mokrą głową nawet po domu np. zimą, albo, gdy jest się szczęśliwym posiadaczem gęstej i bujnej czupryny. W takich wypadkach potrzebna, wręcz nieodzowna, jest suszarka.

Ranking suszarek z zimnym nawiewem – TOP 10 najlepszych suszarek z zimnym nawiewem

Miejsce Nazwa suszarki Cena Najtańsza oferta
1 Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 115 zł Sprawdź teraz
2 Dyson Supersonic Czerń/Nikiel 1699 zł Sprawdź teraz
3 Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 144 zł Sprawdź teraz
4 Philips ThermoProtect HP8230/00 69 zł Sprawdź teraz
5 Remington PROluxe AC9140 189 zł Sprawdź teraz
6 Remington Pro-Air Shine D5215 99 zł Sprawdź teraz
7 Remington Pro-Air Turbo D5220 115 zł Sprawdź teraz
8 BaByliss D570DE Turbo Shine 2200 116 zł Sprawdź teraz
9 Philips MoistureProtect HP8280/00 341 zł Sprawdź teraz
10 PHILIPS HP8281/00 299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych suszarek z zimnym nawiewem

1. Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

 Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS THERMOPROTECT IONIC HP8232/00 to duża, lekka i niezwykle poręczna suszarka wyposażona w następujące, niezwykle przydatne parametry:

 • moc 2200 W, która zapewnia silny nadmuch,
 • 6 regulowanych ustawień szybkości i temperatury,
  oraz funkcje:
 • ThermoProtect – kontrola temperatury, która zapewnia optymalną temperaturę suszenia oraz ochronę przed przegrzaniem włosów,
 • pielęgnacja jonowa, zapobiegająca elektryzowaniu się włosów, ujemnie naładowane, jony poprawiają stan włosów i wygładzają łuski włosów, dodając im blasku i połysku.
 • zimny nawiew.

Suszarka wyposażona jest w wąską nasadkę i dyfuzor ułatwiający układanie fryzur oraz długi przewód zasilający cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i jako dobra suszarka z zimnym nawiewem wysoko plasuje się w rankingach.

2. Dyson Supersonic Czerń/Nikiel

 Dyson Supersonic Czerń/Nikiel

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DYSON SUPERSONIC to suszarka z wyższej półki, o czym świadczą parametry:

 • moc 1600W,
 • silnik Dyson V9, który mierzy i reguluje temperaturę 20 razy na sekundę, dzięki temu zapobiega niszczeniu włosów i pozwala im zachować naturalny blask,
  oraz funkcje:
 • 3 ustawienia szybkości nadmuchu, 4 ustawienia ciepła,
 • jonizacja, minimalizująca efekt puszenia się włosów,
 • zimny nawiew,
 • tryb turbo – zwiększa prędkość strumienia powietrza,
 • technologia Air Multiplier pozwala na utworzenie kontrolowanego strumienia powietrza o wysokiej prędkości.

Na DYSON SUPERSONIC warto zwrócić uwagę – porządnie wykonana i solidna suszarka wyposażona jest szereg końcówek ułatwiających suszenie włosów i wykańczanie fryzur. Choć do tanich nie należy, w rankingach suszarek z zimnym nawiewem zajmuje wysokie miejsca jako najlepsza suszarka z zimnym nawiewem.

3. Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

 Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

Cena: ok. 144 zł
Znajdź najtańszą ofertę

THERMOPROTECT IONIC HP8233/00 to kolejna propozycja dużej suszarki firmy Philips. Urządzenie o dużej mocy nawiewu 2200W, wyposażone w silnik DS posiada funkcje:

 • sześć regulowanych ustawień szybkości i temperatury,
 • jonizacja, dzięki której włosy pozostają miękkie i zdrowe,
 • zimny nawiew, który pozwala idealnie wykończyć fryzurę i nadać jej kształt,
 • ThermoProtect, funkcja gwarantująca optymalną temperaturę suszenia,
 • dodatkowy nadmuch turbo.

Suszarka o eleganckim, kobiecym wzornictwie wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Producent zadbał o finezyjne kształty, wykończenie oraz detale. Zadowolone użytkowniczki zachwalają nie tylko wygląd, prędkość suszenia, ale także efekt porównywalny do tego, który uzyskuje się w salonach fryzjerskich. Miejsce w rankingu? Jedne z pierwszych, inaczej być nie może.

4. Philips ThermoProtect HP8230/00

 Philips ThermoProtect HP8230/00

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Cicha i lekka suszarka PHILIPS THERMOPROTECT HP8230/00 to model z mocą silnika 2100 W. Podobnie jak inne tego typu suszarki posiada funkcję zimnego nawiewu oraz funkcję ThermoProtect, regulację prędkości nawiewu oraz temperatury. THERMOPROTECT HP8230/00 jest suszarką praktyczną, poręczną, solidnie wykonaną. Przystępna cena oraz wyposażenie w podstawowe oraz niezbędne funkcje sprawia, że Klienci oceniają wysoko ten model.

5. Remington PROluxe AC9140

 Remington PROluxe AC9140

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

REMINGTON PROLUXE AC9140 – duża suszarka w kremowym kolorze. Usprawniony przepływ powietrza i rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu uzykuje się efekty jak po wyjściu z salonu, umożliwia silnik o mocy 2400W.
Suszarka posiada funkcje:

 • regulację temperatury,
 • liczba prędkości: 2,
 • jonizacji, dzięki której włosy stają się proste i gładkie,
 • zimny nawiew, który wygładzi i wykończy fryzurę,
 • opcja Pro+ Style Shot, która utrwala fryzurę na 24 godziny.

Użytkownicy ją chwalą – świetnej jakości, przystępna cenowo i spełniającą wszystkie oczekiwania. Dzięki temu w rankingu najlepszych suszarek REMINGTON PROLUXE AC9140 znajdziemy na jednym z pierwszych miejsc.

6. Remington Pro-Air Shine D5215

 Remington Pro-Air Shine D5215

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poręczna suszarka o mocy 2300W. Remington D5215 Pro-Air Shine w kolorze czarnym przeplatanym ze srebrem to urządzenie zapewniające profesjonalną pielęgnację włosom. Producent wyposażył suszarkę w następujące funkcje:

 • 3 ustawienia temperatury i 2 prędkości nawiewu,
 • Cool Shot, czyli zimny nawiew utrwalający fryzurę,
 • generator jonów – 90% więcej jonów dla gładkich i lśniących włosów.

Suszarka Remington D5215 Pro-Air Shine jest urządzeniem renomowanego producenta, to widać w każdym detalu i w opiniach wyrażanych na jej temat.

7. Remington Pro-Air Turbo D5220

 Remington Pro-Air Turbo D5220

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

REMINGTON PRO-AIR TURBO D5220 w kolorze czarnym jest urządzeniem o wyjątkowo wysokiej mocy – 2400W. Jak przystało na producenta jednych z najlepszych produktów do pielęgnacji włosów, model został wyposażony w innowacyjne funkcje, które pozwalają uzyskać idealne jedwabiste, gładkie włosy tj.:

 • generator jonów – 90% więcej jonów ujemnych, które zapobiegają puszeniu się włosów,
 • wskaźnik informujący o włączonej jonizacji,
 • szybki strumień powietrza dla skrócenia czasu suszenia (90 Km/h),
 • 2 x dłuższa żywotność silnika,
 • 3 ustawienia temperatury / 2 prędkości nawiewu,
 • funkcja Turbo,
 • zimny nawiew dla utrwalania fryzury.

8. BaByliss D570DE Turbo Shine 2200

 BaByliss D570DE Turbo Shine 2200

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Suszarka lekka i niewielkich rozmiarów, lecz o dużej mocy 2200 W to urządzenie z gwarancją szybkiego przepływu powietrza. BABYLISS D570DE TURBO SHINE 2200 ma elegancki wygląd, lecz o jej przydatności decydują funkcje:

 • regulacja 3 stopnie temperatury i 2 stopnie prędkości nawiewu,
 • chłodny nawiew,
 • jonizacja.

Wygodna i poręczna suszarka bardzo szybko suszy włosy i pozostawia je lśniące i gładkie. Dobra jakość za przystępną cenę daje jej dobrą pozycję w rankingu najlepszych suszarek z zimnym nawiewem.

9. Philips MoistureProtect HP8280/00

 Philips MoistureProtect HP8280/00

Cena: ok. 341 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS HP8281/00 to suszarka, która pozwala na szybką stylizację włosów dzięki mocnej sile podmuchu generowanej przez silnik o mocy 2300 W. Zastosowana w niej technologia MoistureProtect chroni włosy przed utratą naturalnego nawilżenia – specjalny czujnik za pomocą podczerwieni stale diagnozuje poziom nawilżenia włosów i automatycznie dobiera do nich odpowiednią temperaturę.

Parametry i funkcje urządzenia:

 • 6 ustawień siły nadmuchu i temperatury umieszczone w ergonomicznej rączce,
 • zimny nawiew,
 • jonizacja.

Philips HP8281/00 to urządzenie cenione za dobrą jakość, solidne wykonanie, prostotę w obsłudze. Użytkowniczki w pełni doceniają fakt, że wszystkie obietnice producenta stają się rzeczywistością. Gdzie jej szukać w rankingu sprawdzonych suszarek z zimnym nawiewem? Na wysokich pozycjach.

10. PHILIPS HP8281/00

 PHILIPS HP8281/00

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS HP8281/00 – bardzo estetyczna obudowa urządzenia skrywa w sobie silnik DS o dużej mocy 2300W. Podobnie jak poprzedni model, suszarka posiada funkcję MoistureProtect Sensor, która dba o poziom nawilżenia włosów, a oprócz tego funkcję ThermoProtect. Przycisk zimnego nawiewu znajduje się na ergonomicznej rączce, tuż obok regulacji prędkości nawiewu (3 zakresy) oraz regulacji temperatury (3 zakresy), zatem ustawienie optymalnych ustawień jest naprawdę proste.

Suszenie włosów suszarką

O tym, że gorące powietrze z suszarki uszkadza zewnętrzną powierzchnię włosa, że włosy stają się suche, że po takim suszeniu ciężko je rozczesać, że skóra głowy ulega przesuszeniu, a włosy się szybciej przetłuszczają wie, przekonał się lub przynajmniej o tym słyszał każdy. Tak, to prawda. Ale prawdą jest także to, że stosowanie suszarki pozwala zaoszczędzić czas, daje ładniejszy efekt wizualny, a zaawansowane funkcje i technologie suszarek sprawiają, że włosy są błyszczące, gładkie, uniesione u nasady. Suszyć włosy po pierwsze trzeba umieć, a po drugie trzeba mieć właściwy sprzęt.

Suszarka do włosów

Zanim mały elektryczny sprzęt został wynaleziony, włosy suszyło słońce i wiatr. W czasach, gdy modne były fryzury a la Sissi (długie do pasa loki), chwytano się różnych, czasem dziwnych i niebezpiecznych metod szybkiego suszenia włosów tj. nawiewanie włosów spalinami. W 1890 roku francuski fryzjer Alexandre Godefoy stworzył dużą i ciężką prasuszarkę. Kolejne, o wiele lepsze urządzenie, skonstruował Michał Doliwo-Dobrowolski w 1899 roku, które otrzymało piękną nazwę Fön, co znaczy ciepły górski wiatr. Złote czasy dla suszarek nastały z początkiem XX wieku – wtedy to urządzenia te zyskiwały nowe funkcje i stawały się coraz bardziej poręczne i oraz lżejsze. Dziś w dziale drobnego sprzętu AGD można wybierać i przebierać w suszarkach. I jak tu wybrać i kupić taką naprawdę dobrą i tanią (no, może niezbyt drogą)?

Dobra suszarka – jak wybrać?

Przed zakupem suszarki warto:

 1. ustalić jakie funkcje i jakie końcówki powinna posiadać suszarka, aby w odpowiedni sposób pomagała układać fryzurę, suszyć włosy i dbać jego kondycję,
 2. zasięgnąć opinii – poczytać, popytać, sprawdzić. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z rankingami, np. ranking sprawdzonych suszarek 2023.

Jeśli szukamy suszarki z zimnym nawiewem, z pewnością pomocny będzie odpowiednie zestawienie urządzeń z ww. funkcją tj. ranking suszarek z zimnym nawiewem.

Suszarka z zimnym nawiewem

Cool shot, czyli zimny nawiew to funkcja, którą producenci profesjonalnych suszarek dodają jako opcję dodatkową w urządzeniach. Czemu ma ona służyć? Jak działa suszarka z zimnym nawiewem? Otóż zimny powiew powietrza w ostatniej fazie suszenia nadaje włosom odpowiedniego połysku, wygładza je, ułatwia właściwe ułożenie. Wystarczy chwila suszenia zimnym powietrzem, by wykończyć fryzurę.

Opcję „cool shot” posiadają profesjonalne, używane w salonach fryzjerskich suszarki. To nie jest sprzęt na każdą kieszeń, ale dostępne są także modele z opcją zimnego nawiewu, na który nie trzeba wydawać majątku.

Podsumowanie

Szukając dobrej suszarki warto postawić na sprawdzonych producentów. Ponieważ dobre suszarki z zimnym nawiewem różnią się mocą silników, dodatkowymi funkcjami i parametrami, warto przed zakupem zastanowić się, czego naprawdę szukamy i czego naprawdę potrzebujemy.